05.06.2014 ”VinsanityBasket” iddaa tahminleri

     463 TROMSO – BODO/GLİMT (KG Var) (1,40) (KAZANDI)

  Norveç kupası 3. tur maçında Norveç 2. lig ekibi Tromso 1.lig ekibi Bodo/Glimt’le karşılaşacak. Tromso geçen sene ligde sondan 2. olarak küme düştü ancak kadro kaliteleri 2.lige göre çok üstün bu sene 1. lige tekrar çıkma konusunda en büyük adaylar lige çok iyi başladılar 12 maçta 27 puanla 2.sıradalar ancak kupada 1.tur ve 2.tur maçlarında berabere kalarak penaltılar sonucunda 3.tura yükseldiler.Gol yollarında çok etkililer ama lig performansını kupaya yansıtamadılar. Bodo/Glimt kötü başladığı ligde son 4 maçını kazanarak toparlandı ligdeki 11 maçının 10’u kgvar bitti kupada da ilk 2 turda aldığı 3-1 5-0 gibi net sonuçlarla 3. tura çıktılar. Karşılıklı goller bekliyorum.


     462 HAM KAM – HAUGESUND (MS 2) (1,55) (KAZANDI)

  Diğer 3. tur maçında Norveç 2. liginde 12 maçta topladığı 4 puanla sonuncu sırada bulunan Ham Kam 1. ligde sondan 2. sırada bulunan Haugesund ile karşılaşacak. Ham Kam ligde 12 maçın 10’unda kalesinde gol gördü ve kaybetti. Haugesund gol yeme konusunda Ham Kam’dan aşağı kalır yanı yok ancak en azından gol de atabiliyorlar kupada 2. tur maçında 1-0 geriden gelerek kazandılar. Norveçte 1. ve 2. ligler arasında çok büyük bir kalite farkı var Haugesund’un kazanacağını düşünüyorum.

     728 SASSARİ – O.MİLANO (MS 1 +1,5) (1,70) 

  Playoff yarı finalinde normal sezonu 4. bitiren Sassari lig lideriyle evinde karşılaşacak.Seride Milano’nun 2-1 üstünlüğü bulunuyor.Milano ligdeki en geniş rotasyona en kaliteli kadroya sahip takım ancak Sassari’de gününde olduğunda karşı durulması zor bir takım bunu son maçta 12 sayı geriden gelerek maçı uzatarak gösterdiler.Uzatmalarda kaybetmiş olmalarına karşın her an süpriz yapabilecek bir ekipler.Seriyi Milano’nun kazanacağını düşünsem de Sassari’nin evinde 2. kez kaybetmeyeceğini düşünüyorum.

     730 VALENCİA – BARCELONA (MS 2 +2,5) (1,70) (KAZANDI)

  Valencia bir önceki seride Sevilla karşısında ilk maç dışında çok zorlandılar ancak tur atlamayı başardılar.Barcelona ise 2 maçını da kazanarak tur atladı.Şimdi yarı final ilk maçında iki takım karşılaşacak. Ligde ilk maçı 1 farkla Barcelona 2. maçı 2 farkla Valencia kazandı.Barcelona çok tecrübeli bir ekip bu sene Euroleague’de 3. oldular Valencia da yabana atılmaması gereken bir takım ki normal sezonu Barcelona’nın üzerinde 2. bitirdiler ve EuroCup’ı kazandılar bol skorlu ve başa baş giden bir karşılaşma bekliyorum ve Barcelona gibi bir takıma açılan + handikapın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.


Bir cevap yazın